Çamaşırlarınızın tertemiz görünmesi, yumuşacık bir dokuya sahip olması ve mis gibi kokması kendimizi mutlu hissetmemizi sağlar. Çamaşır deterjanları genel olarak beyazlar, siyahlar ve renkliler olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Çamaşırlarınızı renklere göre ayrı ayrı yıkayabileceğiniz gibi dilerseniz birlikte yıkama yapılabilmeye uygun üretilmiş yeni ürünler kullanarak birlikte de yıkayabilirsiniz. Toz ürünler ile çamaşırlarınızı yıkarken yumuşatıcı ekleyerek hem koku hem yumuşaklık konusunda avantaj sağlayabilirsiniz.  Çamaşır temizlik ürünlerinde seçim yaparken ekonomik tercihlerde bulunmak isteyebilirsiniz ancak bunun yanı sıra kaliteli ürün olmasına dikkat etmelisiniz. Bedenimin sarıp sarmaladığı kıyafetlerimizin yıkanırken nasıl ürünlerle karşılaştığı oldukça önemlidir. Cildinizi yıpratmayacak, cildinizde kızarıklık kaşıntı veya alerjik reaksiyon göstermeyecek ürünleri tercih etmelisiniz. Yoğun bir şekilde kimyasal madde içeren temizlik ürünlerini tercih etmekten kaçınmalısınız. Yanlış temizlik ürünü seçimi veya temizlik ürününün yanlış bir şekilde kullanılması istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir. Sağlığınıza zararlı olabileceği gibi kıyafetlerinize de zarar verebilir. Bu yüzden dikkatli bir ürün seçimi yapmanız gerekmektedir.

Çamaşır temizlik ürünleri arasında deterjan ürünleri daha çok talep ediliyor. Eski zamanlara nazaran elde yıkamaktan makine ile yıkamaya evrilen çamaşır temizleme sürecimizde deterjanlar makineler için üretildiği için hem makinelere zarar vermiyor hem de bizi yormadan mükemmel temizlik sağlıyor. Deterjanlar toz deterjan veya sıvı deterjan olabiliyor.  Otomatik makinelerde kullanabileceğiniz ürünler arasında sıvı çamaşır deterjanı seçenekleri de yer alıyor. Deterjanlar ile birlikte daha yumuşak ve ferah kokulu kıyafetler için yumuşatıcı tercih ediliyor. Zevkinize hitap edecek birçok koku seçeneği ile yumuşatıcıların yanında hassas olan kıyafetleriniz için renk koruyucu çamaşır temizlik ürünleri de kullanabilirsiniz. Çamaşırlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kalitesi ve cebinize uygun fiyatları ile Sorti temizlik benim işim diyenlerle buluşuyor. Çamaşır temizliğinde ihtiyacınız olan tüm ürünleri  internet sitemizden dilediğiniz gibi inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun ürünleri kolayca sipariş edebilirsiniz.

Çamaşır Deterjanları

Çamaşırlarınızı yıkamak için kullanacağınız en temel ürün şüphesiz çamaşır deterjanlarıdır. Çamaşır deterjanları genellikle siyah çamaşırlar, beyaz çamaşırlar ve renkli çamaşırlar için ayrı ayrı üretilir. Çamaşır makinesinden yıkanmış olarak çıkarttığımız kıyafetlerin renklerinin solmasını veya birbirine karışmasını istemeyiz. Bu yüzden çamaşırların renklerine göre ayrı ayrı yıkanması en doğru yıkama şeklidir. Bununla beraber artık çamaşırları birlikte yıkamaya olanak sağlayan ürünler de bulunmaktadır. Eğer ayrı ayrı çamaşır yıkamak için zamanınız yoksa bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Çamaşır Yumuşatıcısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yumuşatıcı birçok tüketici tarafından sadece koku verdiği için kullanılıyor gibi düşünülüyor. Fakat yumuşatıcılar lekelerin kıyafetlere nüfuz etmesini engelleyerek aynı zamanda lekelerin çıkmasında deterjanlara yardımcı olurlar. Herkesin bildiği bir başka işlevi ise çamaşırları yumuşatmasıdır. Kıyafetlerin pürüzsüz ve yumuşacık olmasını sağlar. Ütüleme işlemi gerektiren kıyafetlerde kırışıklığın daha çabuk açılmasına olanak sağlar. Peki, çamaşır yumuşatıcısını nasıl seçmeliyiz? Öncelikle cildinizin yumuşatıcı kullanmaya uygun olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Eğer alerjik bir cildiniz varsa ve yumuşatıcının dokusu, kokusu vücudunuzla temas ettiğinde kızarıklık, kaşıntı yapıyorsa yumuşatıcı kullanmamalısınız veya doğal çamaşır yumuşatıcısı tercih edebilirsiniz. Küçük boy yumuşatıcılar ile başlayarak alerjiniz olup olmadığını test edebilirsiniz. Daha sonra koku konusunda oldukça çeşitli olan yumuşatıcılardan size hitap eden ve bütçenize uygun yumuşatıcıyı seçerek kıyafetlerinizde benzersiz bir yumuşaklık ve koku bırakabilirsiniz. En iyi yumuşatıcı seçenekleri için burayı tıklayabilirsiniz. Sorti ile yumuşacık kıyafetler!

Yumuşatıcı Hangi Kumaşlarda Kullanılmamalıdır?

Yumuşatıcıları kullanmayı çok sevsek de bazı kumaşlarda çamaşır yumuşatıcısı kullanmak doğru değildir. Havlular, spor giyim kıyafetleri, mikrofiber kumaşlar yumuşatıcı için uygun olmayan çamaşırlardır. Havlular yumuşatıcı ile yıkandığında emici özelliğini kaybeder ki spor giyim de spor esnasında oluşan terimizi emici özellikte üretildiği için aynı havlular gibi emici özelliklerini kaybederler. Mikrofiber bezler ise toz tutma kapasiteli ürünlerdir ancak yumuşatıcı bezlerin bu özelliklerini kaybetmesine neden olabilir.

Çamaşır Yumuşatıcısı Nasıl Kullanılır?

Çamaşırlarınızı elinizde de yıkasanız, çamaşır makinesinde de yıkasanız mutlaka durulama esnasındayken yumuşatıcıyı kulanın. Çamaşır makinesinde yumuşatıcı için tasarlanmış bir hazne bulunmaktadır. Eğer çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde yıkayacaksanız yumuşatıcı gözüne yıkayacağınız çamaşır miktarına göre yumuşatıcı koyun. Elde yıkanacak olan çamaşırlar için yumuşatıcı kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Direk kıyafetin üzerine yumuşatıcı eklemek çamaşırlarda leke bırakabilir. Su ile karıştırarak uygulamalısınız.

Çamaşır Makinesinde Çamaşır Yumuşatıcısı Nereye Konur?

Çamaşır makineleri deterjan ve yumuşatıcı için ayrı hazneleri ile birlikte tasarlanmışlardır. Kullanacağınız yumuşatıcının üzerindeki talimatlara uygun bir şekilde çamaşır yumuşatıcısını çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne koyabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kaliteli yumuşatıcılar için Sorti internet sitemiz sizlerle!

Çamaşır Beyazlatıcısı Nedir?

Çamaşır beyazlatıcılar isminden de anlaşıldığı gibi beyaz renkli çamaşırlarda kullanılan bir temizlik ürünüdür. Her ne kadar kaliteli kıyafetler satın alsanız da uzun süreli kullanımda kıyafetlerin renkleri yavaş yavaş değişmeye başlar. Beyaz renkli çamaşırlarınızı yıkarken çamaşır beyazlatıcı ürünler kullanarak çamaşırlarınızın ilk hali gibi beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Boya ve Yağ Sökücü Nasıl Kullanılır?

Boya ve yağ çamaşırlarınız için kâbus gibidir. Bir türlü geçmeyen bu lekelerin yanında bazen çamaşır deterjanları da etkisiz kalabilir. Bu durumda boya ve yağ sökücü ürünler kullanabilirsiniz. Ürünü boyalı veya yağlı bölgenin üstüne direkt olarak döküp, çitilettikten sonra biraz bekleyin. Boya veya yağın çıkmaya başladığınızı gördüğünüzde ürün lekeyi çözüyor demektir. Daha sonra durulama işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR