Sorti olarak sadece insanların değil; yerkürenin daha sağlıklı, yeryüzündeki bütün canlıların da daha mutlu olmalarına katkıda bulunuyoruz.

Yusuf Sönmez tarafından kurulduk ve 1989 yılında “Sorti Sıvı Bulaşık Deterjanı” ile pazara giriş yaptık.

 

1999 yılına kadar Manavgat'ta 4 tane fabrika satış mağazasına ulaştık. O tarihlerde 7 farklı ürün ürettik ve kendi mağazalarımızda satışını gerçekleştirdik.

 

2000 yılında kurumsal bir yapıya kavuşuk ve mağazalarımızı iş ortaklarımızla yürütmeye başladık. Endüstriyel temizlik ürünleri pazarına odaklandık ve 2003 yılında ürün sayımızı 50'ye çıkardık.

 

2008 yılında Manavgat Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 2000 metrekarelik yeni tesisimize taşındık. Bu dönemde ürettiğimiz ürün sayısı 75 ulaştı. Antalya dışında Konya, Kayseri, Çorum, Silifke ve İzmir'de bayilikler ile Anadolu'ya yayılmaya başladık.

 

2016 yılından itibaren Antalya ilindeki yerel marketlerle çalışmaya başladık. Şu anda 500'den fazla satış noktasında ürünlerimiz satılıyor.

 

2020 yılından itibaren ailenin ikinci nesli yönetim kademelerinde görev almaya başladı. Şu anda 100'den fazla ürün üretip, Türkiye'nin her yerine ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Manavgat'ta yer alan Fabrika Satış Mağazamız ile  bireysel, kurumsal ve www.sorti.com.tr üzerinden alışveriş yapan müşterilerimize hizmet veriyoruz.

 

Sorti Kimya olarak 33 yıldır kurucumuz Yusuf Sönmez'in liderliğinde ar-ge çalışmalarına önem veren, sürekli en iyisini arayan ve üreten bir aile şirketiyiz. ​Bu misyon doğrultusunda, Türkiye'nin önde gelen %100 yerli sermayeli temizlik ürünleri üreticileri arasında yer alıyoruz. Temizlik ürünleri pazarında kurulan şirketler maalesef açıldıktan ortalama olarak 3 yıl sonra kapanıyorlar. Sorti Kimya olarak 33 yıllık tecrübemiz ile ülke ekonomimize katkıda bulunuyoruz.

 

Her ay düzenli olarak çalışanlarımıza eğitimler veriyoruz. Bu eğitimlerin başında çevre ve iş güvenliği konuları yer alıyor. Üretimde kullandığımız hammaddelerin tamamı Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Avrupa Birliği Çevre Ajansı (EEA) ile Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylı. Üretimde "Sıfır Atık" metodu ile geri dönüşüm sağlıyoruz.

 

Sorti Temizlik Ürünleri

 

 

Tüm Zamanların En İyisi

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR