İtalyanlar tarafından keşfedilen ve temizliğin simgesi haline gelen kolonya o günden beri temizlik malzemeleri arasında kabul edilmektedir. Tarihte tuvalet temizliğinde kullanması ile bilinen kolonyalar ülkemizde en çok misafir ağırlarken şeker veya çikolata ile birlikte ikram edilen bir gelenek halini almıştır. Hoş kokuları ve ferahlatma hissiyatı sağlamaları ile vazgeçilmez bir ürün olan kolonyaların, içerisinde bulunan alkol sayesinde mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır. Genelde yüzde 80 oranında alkol bulunduran kolonyalar markalara göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Ülkemizde en çok tercih edilen kolonya çeşidi limon kolonyası olsa da, aroma çeşitliliği gittikçe artmaktadır. Özellikle çiçek kokuları daha ferah kokular olduğu için kolonyalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Kolonyalar şişelerine göre de farklı farklı satışa sunulabilir. Dökmeli kolonyalar gibi sprey şişeli kolonyalar da vardır. Özellikle çantanıza atıp dışarıda kullanmak için veya parfüm olarak kullanmak için sprey şişelerin kullanımı daha kolaydır. Bunlar haricinde daha büyük bidonlarda satılan kolonyaları alıp evdeki şişelere bittikçe boşaltarak da kullanmak isteyebilirsiniz.

Dezenfektanlar ise yüzeylerde zararlı mikroorganizmaların büyümesini ve yayılmasını engelleyen kimyasal maddelerdir. Dezenfektanlar, aletler yüzeyler gibi malzemeleri ve cildi dezenfekte etmek için uygulanır. Dezenfektanlar çoğunlukla bulaşıcı hastalık durumunda ya da hastalık sonrası yüzeylerde hastalığa sebep olabilecek mikroorganizmaların var olduğu veya olabileceği canlı ve cansız her yerin temizlenmesinde kullanılır. Hastalık taşıyan kişinin temas ettiği tüm nesneler ve yüzeyler dezenfektan ile temizlenmelidir. Dezenfektanlar tüm organizmaları yok edecek kadar güçlü kimyasallar içermezler. Ancak sağlığa zarar verecek gözle görülmeyen mikroorganizmaların etkilerini en aza indirirler. Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan dezenfektanlar nihayetinde kimyasal madde içerdikleri için cilt tahrişlerine sebep olabilir. Dezenfektanları kullanırken özellikle cildinizde kullanacaksanız dikkatli olmalısınız. Dezenfektanları nemlendirici özellikli tercih edebilirsiniz veya dezenfektan kullanımından sonra nemlendirici kremler uygulayabilirsiniz. Kolonya ve dezenfektanlarımızı incelemek için Sorti’ den yararlanabilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online internet alışverişi ile kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

Kolonya Fiyatları

Aromaları, gramajları ve şişe ambalajları ile değişkenlik gösteren kolonyalar fiyatlarında da değişkenlik göstermektedir. Dökme şişeleri veya püskürtme şişeleri tercih edebilirsiniz. Kolonyalar kullanım haricinde can veya plastik şişeler olarak da farklılık gösterirler. Kolonyaların içerikleri, gramajları ve markaları da fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Sağlık anlamında da kullanıma uygun kaliteli olması önemlidir kolonyaların. Tüm bu özelliklere göre fiyatlar da çeşitlenir. Sorti ile uygun fiyatlı kolonyalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR