Çamaşırlar Neden Yumuşatıcı Kokmuyor

Çamaşırlar neden yumuşatıcı kokmuyor?

Günümüzde en çok karşılaşılan sorunların başında çamaşırlarımızın yumuşatıcı kokmaması geliyor. En pahalı yumuşatıcıyı ve en iyi çamaşır makinesini alsak bile; bir çok durumda çamaşırlarımız yumuşatıcı kokmuyor.

Çamaşırlar neden yumuşatıcı kokmuyor?

Çamaşırlar yıkandıktan sonra güzel bir yumuşatıcı kokusu kalmasını istiyoruz. Neden bu kokunun kalmadığını anlamak için makinelerin nasıl çalıştığını incelemek gerekiyor.

Çamaşır makineleri önce deterjanı alıp yıkama yapıyor. Deterjanı almak için de makinenin deterjan bölmesine su alıyor.

Eğer makineniz deterjanı alırken su basıncı yüksek olduğu için yumuşatıcıyı da alıyorsa, çamaşırlarınız yumuşatıcı kokmayacaktır.

Bunu kontrol etmek için, makineniz su alırken deterjan gözünü açmalısınız. Eğer deterjan makineye gidiyor yumuşatıcı kalıyorsa sorun yok.

Oysa makinelerin %80inde bu sorun var :-(

Bu sorunu çözmesi için çamaşır makinenizin servisini çağırıp ücret ödemek isteyebilirsiniz. Eğer servis ücreti ödemek istemiyorsanız şu adımları izleyin:

1) Makineniz çalışıp su aldığında deterjan ile birlikte yumuşatıcıyı alıyor mu? Kontrol edin.

2) Eğer yumuşatıcı, deterjan ile gidiyorsa yıkamayı iptal edin, sıkma yapın ve suyu boşaltın.

3) Bundan sonraki bütün yıkamalarınızda makineye sadece deterjan koyun.

4) Yıkama bittikten sonra makinenize yumuşatıcı ekleyin ve makinenize tekrardan durulama ve sıkma yaptırın. Bu işlem en fazla 12 dakikanızı alacaktır.

 

Bu adımları takip ederek çamaşırlarınızın yumuşatıcı kokmasını sağlayabilirsiniz. İyi ve kalıcı bir yumuşatıcı kokusu için Sorti ürünlerini tercih edebilirsiniz. 
Etiketler: .çamaşırlar neden yumuşatıcı kokmuyor, çamaşırların yumuşatıcı kokması için, yumuşatıcı
Ekim 03, 2019
Listeye dön